Hur ofta byter ni underkläder? (trosor)
Ibland byter jag inte "undisar" på två-tre dar. Tycker det är lagom. Men det är ju jag det.... Hur ofta byter ni?
Ibland byter jag inte "undisar" på två-tre dar. Tycker det är lagom. Men det är ju jag det.... Hur ofta byter ni?
Alltså, om man luktar rutten fisk i underlivet så är det nog nåt värre på gång än att man inte har tvättat sig på några dagar... :/ Ni som byter trosor och tvättar underlivet flera gånger om dagen borde gå och kolla upp er på gyn om ni luktar illa efter bara en dag om ni inte tvättar er, det gör inte jag iaf, och jag byter underkläder och tvättar underlivet i samband med dusch, vilket blir varannan/var tredje dag beroende på hur mycket jag svettas. Har aldrig haft UVI, svamp eller något annat problem med mitt underliv.
Man behöver inte byta och duscha flera gånger om dagen. Men varje dag är det väl inga problem med att byta trosor och tvätta sitt underliv?
Jag kan inte riktigt förstå varför man inte vill göra det. Finns ju ganska många människor som som luktar illa från underlivet utan att det själva märker det. Så det kanske är något att tänka på om du väljer att inte byta trosor varje dag.
Jag under åter igen varför man inte gör det ? Är det jobbigt att duscha och byta varje dag ?