Augustibebis 2012
sex månader ska det stå :)
sex månader ska det stå :)
Jag tycket lusten och känseln hänger ihop mycket, känns liksom som att det knappt är nån mening, mer som att man bara "ställer upp".
Jag har en liten förhoppning om att denna förlossning stimulerer nerverna där nere så att de kanske kan hitta rätt igen :)
Igår var mitt rul, och allt såg fint ut,
Prima avkomma :)
Tyvärr låg HON med ryggen upp så bilderna är riktigt dåliga, man ser typ inget :( På en bild däremot syns bara armen och hon gör tydligt tummen upp :)
Roligt meden lillasyster,, fast jag hade i mitt stilla sinne hoppats på en bror, men självklart är vi glada ändå!
Jag har inte outat mig på facebook än, ska göra det 1 april! :D
Ska ringa chefen imorgon, är skitnervös...
Åh grattis jgus!!!!
Så hade jag med första, inga som helst symtom och ingen mage alls, första tecknet (förutom + då) var när jag såg bebis på rul i v 19 :)
Också 20+0 här idag :) Vad många vi är på samma dag haha!!
Ang namn så är vi inte förtjusta i "gammalnamn", Vi skiter i vad andra tar men vi vill helt enkelt inte ha det, anser att det är en bebis vi får och båda förknippar det bara med gubbar och tanter, trots att det varit poppis i flera år nu. Tösen i min mage har vi bara Wilma som förslag hittills men vi har typ inte pratat om det heller.
Jag sa en kväll bara att : -Wilma är väl fint?
- Ja de skulle funka.
Och så har vi inte diskuterat nåt mer =D
Jag gissar på attt jag kommer gå över ca 2 veckor denna gången också och räknar med att bebis kommer i slutet av aug.
Tänker att det kommer vara rätt varmt då också och satsar väl på tunnare kläder + filt/ar. Sen ska jag bära i sjal en del hoppas jag och det värmer ju också.