Augustibebis 2012
Om man kollar långt bak i tråden så verkar det va väldigt många som droppat av FL?
Och tråden då också såklart!
Om man kollar långt bak i tråden så verkar det va väldigt många som droppat av FL?
Och tråden då också såklart!
Jag sover bättre än på länge, vet inte om det beror att jag inte kissar lika ofta nu eller de nya sängarna!
Spelar mindre roll:)
Ser att ni diskuterat lite namn, själv har jag en lista med namn, några som sambon inte gillar och sen några som är okej, inget jag känner direkt att det är klockrent ännu men just NU lutar det väl åt Nelson eller Marley.
Sedan kommer han (bebisen) få ett muslimskt namn också som sambon kommer bestämma i princip på egen hand varför han gett mig lite frihet med tilltalsnamnet.
Jag vill bara att det ska va ett namn som funkar tillsammans med Melina och som funkar internationellt i o med att vi har familj i DK, USA, och Ghana.
Har ni några förslag kom gärna med de:)
Oj så mkt jag har missat!
Ni skriver så himla mycket och jag har varit/är dunder sjuk:(
Det börja som förkylning men övergick till att inte kunna andas så det blev en vända på sjukhuset.
Fick snabbt hjälp i form av kortison samt inhalera i en mask med typ bricanyl 2 gånger, helt skakig, trött, ont i huvudet och hjärtat dunkade på MEN lilleman hade det bra ändå i magen som tur är.
Nu har man fått antibiotika och kortison så är förhoppningsvis frisk snart!
Har glömt att säga att för de som är bloggintresserade så har jag ju också en: tjockisbullen.blogg.se :)
Måste bara få klaga lite!
Förra graviditeten mådde jag illa o spydde i 3 mån o sen hade jag foglossning.
Denna gången är det lätt som en plett, han sparkar inte ens på onda ställen MEN jag är typ konstant sjuk vilket fan inte är roligt!
Mycket med näsan/snor/bihålorna:(
Åh är så hemskt dålig på att skriva härinne så det känns som man inte är med i gänget eller vad man ska säga!
Jag läser men har haft fullt upp med att va sjuk nu i 3 veckor + min lilla dotter är också sjuk:(
Först var det bihåleinflammation nu är det öroninflammation, helt sjukt tråkigt och jag har bara tappat lusten för allt känns det som.
Igår var vi iaf hos BM, alla mina värden var bra, lillens hjärtljud fina och bäst av allt hade jag gått ner ytterligare 3 kg sen jag va där sist för 3 veckor sedan (då hade jag gått ner 2 kg) så 5 kg har jag gått ner nu - helt otroligt skönt! :)