Den jäveln runkade!
Nu har han gjort sitt, den jäveln satt och runkade när jag kom hem men nu åker han ut. Jag blir så förbannad på sånt här. Hur ska man få en kille att respektera en, fy fan säger jag.
Nu har han gjort sitt, den jäveln satt och runkade när jag kom hem men nu åker han ut. Jag blir så förbannad på sånt här. Hur ska man få en kille att respektera en, fy fan säger jag.
Tycker det är lite komiskt att det inte verkar som om många har koll på effekterna och följderna av sin sexualitet.
Vid flera tillfällen har jag i tråden läst bland annat att man får mindre sperma av att onanera ofta.
Aja här kommer en liten kunskapsbomb till alla där ute...
FAKTA
1. Spermaproduktionen ökar vid regelbunden utlösning.
2. Män som onanerar 5 ggr eller mer i veckan minskar risken för vanliga cancerformer (främst prostatacaner) med upp till 33%.
3. Det lindrar stress och sänker blodtryck.
4. Man somnar lättare då kroppen utsöndrar ett sömnhormon i samband med orgasm.
5. Minst två orgasmer i veckan ger en 50% mindre risk att drabbas av hjärtattack med dödlig utgång.
6. Kroppen utlöser ett eget smärtlindrande ämne.
7. Kroppens immunförsvarar stärks.
8. Man lever längre och har minskad risk för att drabbas av blodpropp.
Källor:
http://iform.se/valbefinnande/sex/sex-sa-paverkas-du
http://web4health.info/sv/answers/sex-autoero-male.htm
http://www.nyttigt.eu/darfor-ska-du-ha-mer-sex-atta-orsaker-till-varfor-det-ar-nyttigt-att-ha-samlag/
http://www.aftonbladet.se/halsa/cancer/article10379882.ab
Så varför förneka sin partner njutning och bättre hälsa?
Låt gubben få spela lite skinnbanjo och tanten få massera musslan så blir världen en lite friskare och gladare plats.
Tack för mig.
Adrian
@Josse112
helt dum i huvudet, hoppas din sambo/pojkvänn/etc ser vad du är för person och dumpar dig dirr.
åh, avis på ts, önskar jag också hade så simpla problem för tillfället =(
Sitter och skrattar :D
Har tjejen tänkt på att det kan vara hennes fel? Hon kanske är så dålig i sängen att killen måste runka för att ge sig själv lite njutning ibland. Vad kommer sen då? Får man inte gå på stan för att man kan råka möta en snygg tjej där eller ska man säga upp kontakten med alla sin tjej och kill kompisar?
Sen så är det synd om tjejen, blir man förbannad över en sån grej så kommer livet se surt ut fram över ^^.
Mitt tips är:
Kommer detta hända igen så måste du binda fast honom i sängen och ge honom en vild åktur. Den ska vara så bra att alla filmer han någonsin kommer se är ingenting i jämförelse. WIN WIN
Hahaha!! Verkligen roligt, förstår inte hur du tänker (trots att du försökt förklara)... Min kille får gärna runka. Oavsett om jag är hemma eller inte. Min kille får gärna titta på porr. Oavsett om jag är hemma eller inte. Join in vet ja! :)
Haha, kan inte låta bli att fnissa lite. Känns extremt att dumpa av en sån anledning. Min kille får mer än gärna runka.
mata inte trollet!