• Anonym (Skraj)

    Rädd för min date

    Jag ska snart låta en man komma hit över en helg. Vi har pratat över nätet. Båda är på det klara med att det bara är sex som gäller, det är inget kärleksmöte eller med sikte på att vi ska bli pojkvän eller flickvän - även fast vi gillar varandra än så länge. Jag hade hört talas om denna kille ev bekanta, att han gillar samma sak i sängen som jag gör, d.v.s hårda tag mot tjejen så jag kontakta honom. Problemet är att han verkar gilla betydligt mycket mer grövre saker än mig. Jag har sagt vad jag vill och tänder på och vad jag inte vill men jag tror inte han bryr sig, jag får lite dubbla budskap. Jag är lite rädd att han verkligen kommer plåga mig, men jag kan inte låta bli att träffa honom ändå.

    Är jag vansinnig? 

  • Svar på tråden Rädd för min date
  • Jellybeanbaby
    SeaDragon skrev 2012-08-28 10:18:47 följande:
    Håller förövrigt med tidigare talare, du får göra vad du vill TS, det är ditt liv, men låt oss slippa "snyft-trådar" om det skulle gå snett.
    Baginbox skrev 2012-08-28 10:41:05 följande:
    Fast det vore ändå bra om hon skrev om det går åt skogen, androm till varnagel...
    Baginbox, okej då är du den enda då. Stolt?    Skojar bara.
    Men jag tror inte du heller är intresserad av ett böltråds-efterspel? Du vill väl bara höra att (Skraj) fortfarande är i ett stycke efter alltsammans, eller hur?
  • Baginbox
    Jellybeanbaby skrev 2012-08-30 13:11:05 följande:
    Baginbox, okej då är du den enda då. Stolt?    Skojar bara.
    Men jag tror inte du heller är intresserad av ett böltråds-efterspel? Du vill väl bara höra att (Skraj) fortfarande är i ett stycke efter alltsammans, eller hur?
    Typ, och om hon inte har för många ben i kroppen brutna att hon kan berätta att det var ett dumt beslut. Androm till varnagel.
  • Primmeling

    Och jag har även skrivit att jag vet att hon kommer att må dåligt och bli/känna sig våldtagen samt absolut avrått henne. Men jag vill ändå ha en uppdatering. Ts har bestämt sig för att inte polisanmäla, så det vet vi. Varför vill inte du jellybelly ha en uppdatering?

  • Jellybeanbaby
    Primmeling skrev 2012-08-30 13:26:35 följande:
    Och jag har även skrivit att jag vet att hon kommer att må dåligt och bli/känna sig våldtagen samt absolut avrått henne. Men jag vill ändå ha en uppdatering. Ts har bestämt sig för att inte polisanmäla, så det vet vi. Varför vill inte du jellybelly ha en uppdatering?
    För att vi VET redan att det kommer gå dåligt!
    Jag vill inte känna till den här läggningen hos personer. Jag tycker det hela är sjukt.

    FÖR ATT gissa två gånger om det kommer bli som den där tråden som var uppe i helgen, same story, och efterspelet med "tårar som trillar nerför mina kinder". Inte intresserad! Det är ren idioti att tro att nån ska bry sig efter att alla i tråden sagt "träffa honom inte!" Hon får väl vända sig till psykakuten istället.
  • soffliggaren

    Jellybelly du är så håård . Jag vill också ha en update men bara för att fl ska säga Vad vad det vi sa ? Du vill  nog med veta så du kan vråla lite.

  • Jellybeanbaby
    soffliggaren skrev 2012-08-30 13:46:43 följande:
    Jellybelly du är så håård . Jag vill också ha en update men bara för att fl ska säga Vad vad det vi sa ? Du vill  nog med veta så du kan vråla lite.
    Jag - vill - absolut - inte - veta. Jag vet redan att det kommer bli en "vad-var-det-vi-sa situation - men vad vet jag? Det kanske ingår i spelet, att man ska sitta och grina och tycka synd om sig själv efteråt.

    Nej jag säger det igen, för sista gången,
    TS. Tala med psykolog och se vad som fattas dig...
  • Mandi74

    Ts finns många här som precis som du gillar såna här saker, att känna sig nervös och lite små rädd inför ett möte med en ny är nog en del av känsla och den är tändande den oxå.
    Vet inte riktigt vad det är exakt som gör att du tror att han kommer göra dig illa, hans sätt att prata med dig nu och trigga dig inför mötet eller är det något annat? 

     Så länge du känner att han respekterar det du säger så tror jag att han bara triggar dig inför mötet. Inte helt omöjligt att han kommer testa dina gränser, men blir ju svårt för honom att veta vad du tycker om ni inte har något stoppord.
    Stoppord tar inte ifrån känslan av utsatthet på något sätt, tvärtom borde det vara en trygghet för båda att veta att det finns.. han behöver inte riskera att han går för långt och du kan känna dig trygg i att veta att om han går för långt så har ni stoppordet. Du har rätt att ställa krav även om han är den som ska bestämma.

    Tycker att du ska ge någon hans namn och telefonnummer, om något skulle gå fel kan det vara bra om fler vet vem han är. Jag har alltid gjort så och det har varit en trygghet i sig det oxå. 

     


    You see 11 condoms, I see 11 minutes of my life I'm not getting back.
  • Anonym (minus)

    Dags att informera modrator om den här tråden?

  • taquine
    Anonym (minus) skrev 2012-08-30 14:16:10 följande:
    Dags att informera modrator om den här tråden?

    Varför?
    Bryt inte ensam Bryt ihop
Svar på tråden Rädd för min date