• SaraKarla

    BF januari 2014

    Hej på er Någon där ute som är nyplussad och vill följas åt lite? Hur mår ni?

    Jag plussade imorse och har BF i januari. Är helt färsk alltså  Vill JÄTTEGÄRNA prata med fler som nyligen plussat! Känner mig så ensam   

    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2013-05-22 13:58
    Bildtråd - Övrigt
    www.familjeliv.se/Forum-2-11/m69981244.html
    Här kan vi lägga in alla bilder vi vill på sådant som vi handlar, tittar på eller funderar över.

    Bildtråd - Magbilder
    www.familjeliv.se/Forum-2-12/m69981272.html
    Här kan vi lägga in alla bilder på alla fantastiska magar!

    BF - Lista och presentation
    www.familjeliv.se/Forum-2-14/m69981319.html
    Här kan vi lägga in BF listan och skriva en kort presentation om oss själva.

  • Svar på tråden BF januari 2014
  • popcornplaya

    Molvärk har jag då och då både i magen och ryggen. Men inte lika mkt nu. Just nu är det mest trötthet jag känner av.

  • EmiliaGK

    Jag vet att jag hade molvärk med dottern men kommer inte ihåg hur mkt, känns även molande i ryggen..? Är det oxå normalt? Efter ett MF så blir man ju övernojig!!

  • SaraKarla

    Jag har inte molvärk längre, är i 6+2 nu, men har haft en del av det.

  • Aadomeniqe

    Ser fram emot i morgon när barnmorskan ska ringa så jag får en tid för tidigt ultraljud ! Skrattande

  • Mymemlan

    Jag har ingen molvärk alls.. =) Kände inget med sonen heller. 


    Pojke född -09, bebis jan 2014
  • sunnydays

    Någon mer som börjat gråta utan anledning?
    igår börja ja gråta efter att jag och sambon pratat om middan och jag skulle kolla något med min syster som jag inte förstog vad. sen idag har jag haft ont i huve och mått dåligt hela dan, började jag bara gråta när sambon kom hem och hällde upp lite pepsi till mig.

  • FruGul

    Jag har också väldigt lätt att bli rörd till tårar. Börjar gråta för ingenting.

  • mariafii

    Jag började gråta för en serie där dom ville skaffa barn. Gick inte att stoppa och var nära på att gråta igår på jobbet då det var stressigt

  • LivetEnligtSandra

    Hej tjejer! Tänkte trycka in mig här med er! Såg att det blivit mkt skrivit redan dock så ni får Gärna presentera er om ni vill :) Sandra heter jag, 24 år från Boden och har BF den 2januari. Har en liten dotter sedan tidigare som nu är 10,5månad :) alltså hinner hon bli 1,5 år innan Bebbe kommer. Hihi. Nu i juni ska vi flytta till Örnsköldsvik! Hoppas på att få lära känna fler här inne och är det någon Som kommer från Boden eller Övik så hojta till! :)

Svar på tråden BF januari 2014