Lioz skrev 2014-06-01 07:04:49 följande:
Hej alla, hoppar också in här, plussade ett starkt streck igår och enligt familjelivs beräkningar så har jag BF 28 Januari och är i v6 (5+3) nu!
En oväntad och lite plötslig grav då mitt Id kort hade gått ut utan att jag hade tänkt på det och helt plötsligt kunde jag inte hämta ut mina ppiller!
Men vi har pratat i 3 år om att en liten knott till (har två stycken till sedan innan) hade passat 2015 bra sedan innan.
Mina tidigare barn är födda 07 och 11. Två Pojkar! =))
Har tidigare haft hyperemesis vid mina graviditeter, vilket har inneburit att jag levt på sjukhus fram till v25 ungefär.
Än så länge mår jag dock inte illa utan har mest känt mig väldigt svullen, ökat ca 4kg i vikt == samt ömma bröst!
Tog blodplorv för Hypotyreos för ca 3 veckor sedan och ligger tydilgen i riskzonen, vi har det även i släkten så kommer begära levaxin redan från början nu samt vilja göra KUB test så att allt står rätt till!
För övrigts så är jag 26 år och bor i Göteborg!
Välkommen hit :) Jag hoppas du ska slippa hyperemesis den här gången.