nygift skrev 2014-12-03 22:33:21 följande:
Läste det också men synd att man inte får lyssna hos BM med tratten så man vet att bebisen mår bra. Fast kan ju meddela att mitt illamående har blivit värre kan nästan bara äta mackor nu för tiden
Sen fick jag reda på att min mans syster fick sin son idag ( hon är så omogen o tävlade om vem som blev gravid först) hon har gett ungen namnet tor ove
Jag tycker synd om ungen men är sjukt avundsjuk vill ha varan smurf i famnen:)
Åh hjälp! Vad läskigt med folk som tävlar om sånt :( men hon växer troligtvis upp nu när det finns en viktigare människa att tänka på!
Illamåendet är värre här med, men det har bytt fokus. Förut var det kaffe som kändes som döden, nu kan det vara vad som helst i matväg. Speciellt sånt jag just ätit, så det gäller att hålla tankarna i styr!
Med förra barnet älskade jag att vara gravid, nu är det knappt mysigt. Tycker förlossningen kan vara över och bebisrutinerna invanda och så får det pågå läääänge :)