Bim denna veckan
Har bim 27 feb väntar med spänning fler med bim i veckan?
Har bim 27 feb väntar med spänning fler med bim i veckan?
Halkade in här och läste din kommentar :)kul att du berättade från äl till plus:) Grattis till graviditeten :)
Tack så jättemycket! Är så otroligt glad! :D
Hur gick det till:
Vi hade sex varannan dag från dag 8 tills jag fick äl-sekret då körde vi fyra dagar på raken.
Mina graviditetssymtom (för er som vill veta )
ÄL+4 (torsdag)
natten börjar med grymma ?mens?-smärtor och håller i sig i två, tre dagar. Har fortsatt ont/molvärk. Yr och vingelkantig, känns att jag har lågt blodtryck. Trött nå förbenat, kan sova massor och ändå ta tupplur på dagen. Har haft svårt att somna senaste månaderna men har nu lätt för att somna och börjat drömma igen. Genomskinliga/vita flytningar varje dag.
BIM -5 (lördag)
Hade tänkt avvakta och jag VET att det är dumt att testa så långt före BIM men gjorde det och såklart var det neg.
BIM-2 (tisdag)
Otroligt trött igårkväll, ville sova redan 17.00 men höll ut till 19. Vaknade imorse med nästäppa och senare blödde jag näsblod :O Brösten har blivit större och ömmar, känns som blåmärken på sidorna mot armarna. Tänker hålla ut tills torsdag/BIM men skulle vilja att jag hade viljestyrkan att vänta till söndag. Testade och ett svagt streck kunde synas om jag höll det i en viss vinkel under en lampa.
BIM-1 (onsdag)
Fortfarande alla symtom, plus att jag har illamående som kommer och går. Sambon kommenterar mina bröst att de ser betydligt större ut (har 85i så hur j-a stora kan de bli?!). Testar och kan nu urskilja ett svagt streck utan att vinkla mot lampan.
BIM (torsdag)
Fortfarande lika symtom som innan, trött, yr, illamående, stora ömmande bröst, nästäppa, magvärk, dåligt minne. Testar med RFSU och det blir ett svagt streck. Tar CB digital som direkt visar Gravid och efter en stund (gud så långsamt det går när man väntar) står det 2-3v!!! Helt otroligt! Vi ska ha barn!
Halkade in här och läste din kommentar :)kul att du berättade från äl till plus:) Grattis till graviditeten :)


Grattis tantor!!!!:) rätt tydligt test;)
Min mens ska komma idag eller imorgon fortfarande inget. Tagit ett test men visst negativt. Vaknat flera ggr i natt med illamående får väl avvakta till lördag och se om mensen kommit annars testa på nytt. Mår fruktansvärt illa nu med , men kanske tidigt må så illa redan?
Tack fick nyss bruna flytningar så antar mensen e på g. Blir så Jäkla ledsen ahh :( börja undra om något e fel. . Så kul att du fått plus, härlig känsla.
Och jag fick mens idag en dag för tidigt :( Åh så tråkigt, skulle inte orka leta tecken ännu en månad känner jag... Lycka till ni som fortfarande ska testa!
Tanten kommer nog här med, mensvärk så att det står härliga till :)
Får se om man försöker nästa månad eller vänta så man får bf i 2016. Nästa ånad3n e ju siska försök för få barn 2015. Hur ska ni andra göra som fått mens??