• Therese6699

    Tilles tråd

    Det här är Tilles nya tråd. Eftersom dom valde att plocka bort den andra så hoppas jag att vi kan fortsätta här.

    Tille har en ovanliga sjukdom som heter Epidermolysis Bullosa och han har dessvärre en dödlig variant "Herlitz". Tråden är till för dom som känner att dom vill ställa frågor om sjukdomen och som bara vill stötta oss med några värmande ord. Det betyder mer än vad ni tror.

    Kramar Therese

    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2006-04-11 11:57:42:
    Tille has a rare illness that is called Epidermolysis Bullosa Herlitz lethal. This thread is for those how wants to write som caring message or want to ask something about his disease. Your words mean a lot for us. If you want to say some words to us or Tille. Please write here or write ut att till6699@yahoo.se.

    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2006-04-11 11:58:43:
    Mmm have to correct the mailadress.. tille6699@yahoo.se

    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2006-04-12 16:09:48:
    Då insamlingar och länkar till insamlingar inte är tillåtna i forumet undanber vi oss från att ni nämner sådant i denna tråd. I gästböcker är detta okey, men inte i tråden. Kramar Therese

    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2006-04-16 08:44:24:
    Nu har vår lillprins stilla somnat in. En kämpe som få med ögon så blå. Saknad av många.
    Kramar
    Mamma

  • Svar på tråden Tilles tråd
  • Doodin

    Vila i frid lille Tille!

    Varma kramar till din familj

  • KristinaXX

    Sov gott lille Tille.
    Tänker på er allihopa idag. Också.

    Många kramar från Kristina

  • zitis81

    Jag var bara tvungen att ta en till liten tripp hit in. Fy det är såå blandade känslor nu. Jag är så glad över att Tille fått ro till sist fast på samma gång så ledsen över att han är borta och så arg för att världen är så orättvis så att barn får dö.

    Skickar i alla fall jätte många styrkekramar till hela er familj KRAM och sov gott

  • buzans

    Ni har funnits i min tankar hela dagen har inte riktigt kunna släppa tankarna om er, familjen Kärlek. Ni är fantastiska, det är med stor beundran jag föjer denna tråd, det är så mycket kärlek omtanke och sorg. Det är grymt riktigt grym det ni är med om, men ni klarar av det med bravur så starka så kärleksfulla.
    Eran Tille, hjärtegrynet, är så saknad, så många tårar har trillat i natt/dag när han äntligen tog tåget. Han var så trygg med er, med mormors ömma hand på pannan att han vågade släppa taget, ni var trygga tillsammans, tillhörandes familjen Kärlek.
    Vila i frid lilla hjärtegryn.
    GoNatt familjen Kärlek.
    Anna

  • mkk

    Tille har precis tänt en stjärna för dig

  • Farth Vader

    Tille-lille..undrar var du är just nu...och vad du gör? Vad spännande det vore att se..Nå, var du än är så vet vi nog alla att det är någonstans bra, älskade barn. Undrar om en ängel hämtade dej i sin famn eller om du klev på Magnus tåg? Eller om det är sant....det där man hört - om tunneln och ljuset, du vet.

    Vilken glädje det vore att få kika in till dej..bara en snabbis. Att se Tille-man i sin "riktiga" skepnad..glad och frisk *ler*. Men vi andra får ge oss till tåls ett tag till...Men vi ses Tille, det vet jag, det känner jag i mitt hjärta. *älskar*

  • Memo

    Go natt Tille, hoppas att du har kommit till rätta där uppe. Men det tror jag att du har gjort. Har tänt en stjärna för dig på niomanader.se

    Therese med familj, jag beundrar er styrka.

    Frågar en gång till om ni tycker att det är ok att jag lägger in Tille under vårat minnesljus på barnens hemsida www.babyfriends.se/medlem/SyskonenC
    Fick inget svar förut så jag tänkte att ni kanske missat att jag frågat. Ni kan väl kanske bara skriva en rad i min gästbok om det är ok?
    Vill inte lägga in honom där utan er tillåtelse.

    Styrkekramar

  • Ella79

    Tittar in en sista gång för ikväll. Är nog för trött för att hitta på något att skriva...Men vid det här laget vet ni nog vad jag brukar vilja... Trösta, stötta, lyssna, gråta, skrika, hjälpa...osv.osv...

    Jag skickar över varma, stärkande kramar till er. Så många ni vill, så länge ni vill...Ni är aldrig ensam... /Elin...

    (Det är bra att du kommer forstätta skriva på FL Therese...Du får inte sluta med det, då kommer jag att sakna dig och din familj...*Ler*)

Svar på tråden Tilles tråd