• Apif la deuxième

    "knulla"

    Jag tycker det är ett bra och beskrivande ord, vad tycker ni?

    De flesta på FL är mödrar, alltså borde samlag inte vara nåt obekant för er. Därför förstår jag inte varför folk är så känsliga för samlagsord. Ryser ni om ni hör folk prata om att de knullat/bonkat/gökat/blivit påsatta?

    Är det bättre att man skriver para sig/ha samlag/ha sex/"mysa" (fan vad jag hatar det ordet!)?
    Ska inte vuxna könsmoga människor vara mogna nog att se att det finns flere olika ord för att kopulera, fornikera, you name it.
    Varför bli upprörd över att någpn skriver "knulla"?

  • Svar på tråden "knulla"
  • piixelslyna
    Keyser skrev 2006-11-02 19:48:01 följande:
    Från en tråd här på FL:Anonym Det kan ju också finnas sperma kvar i penis om man har flera samlag på raken... Inte pålitligt! -.--------------------------------- ----------------------Behöver jag säga mer hahahahahahaha
    hahahahahaaha, det var fan det roligaste idag.
    Klubbor förgyller dagen
  • Åsa

    Här har diskussionen dragit iväg ser jag
    Jag begränsar mig till trådstarten. Jag gillar inte ordet knulla särskilt, helt enkelt för att det _för mig_ inte är neutralt utan vulgärt. Jag "ryser" inte när jag hör det (vilket jag möjligen kan göra för "mysa" i betydelsen ha sex), men mina associationer går åt hembränt och mopedåkning runt ortens Sibyllakiosk ungefär. Inget jag personligen tänder på

  • Sarius

    En kompis till mig hade en knepig tjej en gång.
    Hon vrålade alltid STRAFFKNULLA MIG! När de hade sex.
    Han sa att det var svårt att hålla sig för skratt och fortsätta.

    Jag garvade halvt ihjäl mig när sa det...

  • Lycklig med Grodd

    Jag har alltid sagt "ha sex", "pippa" "nuppa".
    Men sedan jag blev medlem paa FL har jag märkt att jag alltid överlägger mig baade en och tvaa gaanger vilket ord jag skall använda, eftersom saa gott som ALLA skriver "mysa".
    Känner mig pervers om jag skriver mina vanliga ord.

    Men paa senare tid skiter jag blankt i det.
    Mysa för mig är att ligga i soffan med en kopp te och titta paa film.

  • Lycklig med Grodd

    Va??? MYSSAFT???? Har jag som tur aldrig sett.
    Ha ha ha "Salta biten???? Urk.

  • Lycklig med Grodd

    Pippa är nog mitt favoritord faktiskt

  • MARIA99

    ha sex skriver jag.. diskret & bra =)
    Mysa låter ju som att mysa framför tv´n eller nå..
    Knulla är inget ord jag använder mej av..tycker det låter så sluskigt & grovt på nått sätt.. sånt som 14 is pojkar snackar om eller nå *ha ha*

  • MARIA99

    salta biten var roligt. det läste jag om med =) Frågade min man om han visste vad det var, han hade inte en aning=)Men han tyckte oxå det var komiskt!

  • Majälva

    Skriver helt under på Åsas inlägg.

Svar på tråden "knulla"