Dyrt att äta nyttigt!
Vi är en familj på två vuxna, två barn och en katt. Vi sätter av 4000:- varje månad till mat, hygien och hushåll.
Har länge försökt att äta nyttigt, dvs mycket sallad och grönsaker, bra kött och inga hel- eller halvfabrikat, men det är så dyrt! 4000:- räcker knappt till per månad.
Hur gör ni andra?
Ps. Ska kanske tillägga att vi har blöjbarn och att lilkillen äter några burkar mat i veckan...