• MammaTillEKNS

    VI från Linköping

    Eftersom vår tidigare tråd "VI från LInköping fortsätter babbla" är stängd och tråden "Linköping, någon" stängdes av så tänkte jag starta en ny tråd. 


    Nu får det inte bli några påhopp eller annat som kan göra att denna tråd stängs!


    Hur har eran morgon varit? Vi vaknade strax efter kl.09, vi har ätit lite frukost och fixat en del här hemma. Idag ska vi bara ta det lugnt! Äntligen verkar det fina vädret komma tillbaka


     


    (¯`°•.¸ ღ♥ Nathalie 071230♥ღ ¸.•°´¯)
  • Svar på tråden VI från Linköping
  • Firstandhappy

    funkar för mig med, båda dagarna!!

  • Firstandhappy

    ska vi bestämma plats med kanske på en gång!!
    Ska vi ta det hemma hos någon eller ute på stan??

  • Leos och Vincents mamma

    För mig spelar det ingen roll vart vi fikar. Ska vi ta det imorgon eftermiddag då?


    Stolt & lycklig mamma till Leo 050315 & Vincent 080325
  • Firstandhappy

    ja efter 17 när du är ledig passar mig, dani kommer inte hem förrän efter 21 iallafall så jag är ledig...

  • Leos och Vincents mamma

    Jag vet inte riktigt när sambon slutar imorgon, han brukar flexa lite, men antagligen slutar han 16.30, ska fråga honom snart.
    Så jag skulle kunna träffas på stan vid 17. För då möter jag sambon på stan o lämnar barnen till honom.


    Stolt & lycklig mamma till Leo 050315 & Vincent 080325
  • Firstandhappy

    ja som sagt för min del spelar det ingen roll så länge man inte fikar på ett ställe som kostar 200 spänn för en kopp kaffe, börjar bli lite sträng ekonomi nu efter flytt o allt..

  • Apipoulai

    B L O S S A - Glöggen heter Blossa!

    Någon som smakat årets blossaglögg och kan recensera den lite snabbt? :)

  • jannovich
    Apipoulai skrev 2008-11-10 23:57:25 följande:
    B L O S S A - Glöggen heter Blossa! Någon som smakat årets blossaglögg och kan recensera den lite snabbt? :)
    Nix, men har hört att den ska smaka mycket blåbär och vara god
  • Familjetrollet
    Leos och Vincents mamma skrev 2008-11-10 14:37:54 följande:
    Jag funderade lite på om det är nån som vill ta en fika på eftermiddagen/kvällen nån dag denna vecka? Tänkte att då kan jag lämna barnen hemma med sambon o få komma iväg lite själv o bara få sitta o mysa o fika lite
    jag kan ev haka på.beror på villken dag och vart man ska fika
    Mamma till 3 barn och en ängel april -06.
  • Firstandhappy

    pratade om att vi skulle fika idag efter 17 om du kan då??

Svar på tråden VI från Linköping