Kärringmaffian del 13
Så var det dags för Kärringmaffians tråd nr 13 
Här tjattrar vi om stort & smått
TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2009-09-06 20:17
Dags för ny tråd mina kära vänner
www.familjeliv.se/Forum-11-236/m47039146.html
Så var det dags för Kärringmaffians tråd nr 13 
Här tjattrar vi om stort & smått
Nä nu ska vi strax hälsa på syrrans dotter och alla barn och lilla vovvsen. Behöhver ut idag. Imorogn funderar jag på Ikea. Hoppas på att många börjar jobba denna vecka.
Gomorron!
Vaknade strax efter 12, men låg kvar ett tag!! Nu blir det bara frukost och sen en dusch och dags att åka till jobbet!!
Det är rejält varmt ute idag. Vi körde till Bauhaus i Löddeköpinge och jag fick nästan panik av värmen. Mina ben och armar kändes som spaghetti. Sen kom jag på att jag inte hade druckit något idag, så när vi kom till ICA köpte jag dricka och då blev det genast bättre. Men det är fortfarande varmt!
Jag har börjat gå igenom Gustavs kläder inför återgången till förskolan om en vecka. Det kommer att behöva köpas en hel del långbyxor. Han har vuxit ut nästan varenda par under sommaren ![]()
Var #&% får man tag i solhattar? Jag ser ungar överallt i solhattar, den ena finare än den andra. Men jag hittar inte solhattar i någon affär. Där är det kepsar, kepsar och åter kepsar ![]()
Svalis: Har Joakim åkt nu?