Blindness skrev 2009-08-15 20:44:03 följande:
Mel, usch, vet hur du känner dig, så är Leya titt som tätt tycker jag.... alla som jag har träffat kommenterar det med "det är bra att hon vet vad hon vill och inte går med på allt", vet inte om jag håller med eller om det är nån tröst.... Mumia, kul med hästridning
JAg tycker det är jättebra att hon har en egen vilja och allt sånt, men det finns ju gränser. Och när man skadar sig själv och andra tycker jag verkligen att den gränsen är nådd.
Och nej, hurtfriska kommentarer av folk som "flinar förstående" samtidigt är ju rent hopplöst.
Precis samma sak som när folk säger "men det är ju inte så farligt" när man säger till henne gällandes nått. Bara att det hon gör bland andra oftast är max 1% av hemma = det är lika bra att försöka hejda det med en gång.
Men det slutade med att hon heöt plötsligt kom på "jag är trött" och lade sig i sängen och sa gonatt och sov efter 10 sekunder.
Nu har hon dock vaknat en vända igen, efter mardrömmar och illvrålat i typ 10 minuter och slåss och sparkat igen. Fast hon sov nog mest fortfarande, så det rä svåare att påverka. Stackarna är så mörkrädd att det finns inte.