***Hallsberg***
Då kör vi igen då!
(Nästa gång vi startar om tråden är det VÅR!)
Då kör vi igen då!
(Nästa gång vi startar om tråden är det VÅR!)
höhö- bajs är ju supergott ju!
Tina- ja fisk är jag oxå sugen på när jag är gravid!!
Jag kan både ta mat och kondis buffé...no problems ![]()
Morrn!!
Vågar man skrika jippi än mån tro.. stora tjejen kräktes 3 ggr igår på morgonen och hade ont i magen igår.. men ingen annan har kännt något än. Vi hoppas innerligt att det inte är magsjuka! uscha! Hon sover än så vet inte hur hon mår än.. men tror okej för hon har sovit hela natten. Det visar sig men tror det var något annat, köpte mat kvällen innan eller så kanske det kan vara Alléhallen.. hon har typ bott där denna vecka och det lät ju finnas endel snusk där i vattnet
Nu blir det frulle här. Bara jag och Nelly uppe, dom andra tre sover som stockar. Bäst passa på, snart slut på sportlovet!
Någon mer än Bea som ska svulla på kondis buffén imorgon? ![]()
Härligt! Här väntar vi med spänning. Vi var i Kumla igår och umgicks med ett gäng vänner. I natt blev ett av barnen som var med magsjuk... Jippijahooo! I LÖV magsjuka! Barnen umgås inte direkt på avstånd heller, de byter ju gärna bacillusker med varandra...
vad hände med min sidfot..? han blev visst bara en halv rocker... Stackarn!
urk! magsjuka är verkligen det värsta.. känns lite som det räcker nu. Först hade Nelly vattkoppor, sen Magnus förkyld/feber osv, sen jag sjuk med halsböld/feber (sjukskriven 14 dagar sammalnlagt) och sen förkylda och nu magsjuka. Hoppas vi klarar oss!
Hoppas ni också klarar er Hanna!
hej hopp
Igår så var vi på 30års fest! Väldans trevligt och såååå mycket god mat
Till förätt var det minipizzor,kräftkulor,salami å paprika baugett slize sen kom det olika pajer!! SÅÅÅÅ gott!
Men gravida orkade inte hänga på så länge.
Så jag har haft sängen för mig själv. Inte helt dumt när man har svårt att sova oga ischias att vara heeelt själv en natt.
Känner mig relativt utvilad nu!
Ikväll blir det lugn soffa kväll.Mys med barn och gubbe... vi får se hur han mår idag
inte jättebra tror jag...hihi
Åh, det lät inte helt fel att få hela sängen för sig själv... Själv får jag trängas med minst två andra vareviga natt, fast det är rätt mysigt det med.. ![]()
jo mig gör det inget heller, tycker också det är mysigt.. Men nu när man sover illa pga ischias så kan det var skönt!!
Nu blir det fiket (inte kondisbuffén
) med mamms och bästa barnen!!
Najs sova helt själv.. kommer jag inte ihåg när jag gjorde sist haha
Inge magsjuka här än!! WHOHO!! Och hon är iväg och badar på Alléhallen så mår prima idag.. måste tusan varit något annat hon fått i sig. Skumt men jag klagar inte 
Älskar att läsa beskrivningen av tråden.. nästa gång den startas om är det VÅR!! Ojoj, längtar!!
Slask är överskattat! Snö ska det vara annars kan våren lika gärna få komma.. typ NU!
Här blir det nog tacos myskväll och melodifestivalen på begäran. Hoppas alla har en trevlig lördag!
jag älskar aaaaaall slags buffe!! så gött när man kan välja själv =P
typ som kinamuren...
när åker vi pia?? *smaka-lä-blaaa?*