3 barns mamma84 skrev 2011-02-22 19:31:01 följande:
Nu tycker jag du slappar av och sluta tänk neg var glad så länge du har en liten i magen varför ska man oroa sig hela tiden ?
Det gör inte saken bättre för det.
Lättare sagt än gjort jag är orolig, jag är inte ung heller och läkarens ord har etsat sig fast i mig att jag som är så gammal var det liksom givet att jag skulle få MA (läkarens egna ord).
Mamma till W skrev 2011-02-22 19:31:11 följande:
Den här tråden brukar peppa ordentligt innan vul/ul/kub/rul och alla önskar en många lycka till när du ska iväg... Det är jag den första att sätta fingret på!. Ja du kommenterade ja.. Det jag menade var att ta inte så illa upp för du kommer få pepp! Man kan inte kommentera alla inlägg, vissa går en förbi bara. och då UTAN att man ska ta illa upp!
Ja vi får väl se om jag får några reaktioner, tar inget för givet längre.
3 barns mamma84 skrev 2011-02-22 19:33:42 följande:
Sluta nu !
Hoppa över mina inlägg då om du iriiterar dig på dom. Du kanske bara kan se på din man och bli gravid och är ung. Jag är är över 35+, har köpmat över 1 år för denna barn, har ett MA i bagaget och kan inte bara hoppa i säng om det skiter sig nu och försöka igen som ni andra verkar kunna göra.