Plus igen efter mf/ma
Ska be maken ta en bild på den ikväll så jag kan visa! :)
Ska be maken ta en bild på den ikväll så jag kan visa! :)
jag har inte haft sex sen pyret blev till.. dvs 9jan...
Åhh pyret sparka nyss ordentligt så magen guppa till.. Sååååå härligt!
Vilka fina namn ni har kommit fram till
Vissa människor kan inte låta bli att komma med sånna idiotiska kommentarer Sugarrush.
Vi har med redan bestämt namnen och mellannamnen. Jag föreslog båda förnamnen å min man gilla dom så de va lätt. och mellannamnen tvinga jag maken att komma med förslag till och vi va snabbt överrens.
Julia och Theo
Jag va lite nervös för att säga vad våra skulle heta till folk först. Inte så mycket för de dumma kommentarerna utan för att någon annan inte skulle sno mitt namn:-P har hänt förr. men de va innan jag va gravid.
Nu bryr jag mig inte. ända som jag känner i min närhet som e gravid är min svägerska och hon har helt andra namn som dom ska ha..
Mellannamnen vill vi inte säga till folk innan födslen för de kan bli sura miner över de hela i vår släkt.
Hulda-Li är väl fint!! å du har rätt man ska inte bry sig om vad andra tycker.. så länge ni e nöjda med namnet!!
hehe så kan de gå.. de e härligt att sova middag ibland:)
Pyret leker hid and seek med Stefan.. sparkar så magen guppar på mig men så fort stefan sätter handen på magen slutar de. tar han bort handen börjar de igen.. haha