Januaribebis 2012
LillaEko: Jag trodde man skulle skicka in det nu innan man går hem? Fast jag vet fan inte. Konstigt att man ska skicka in det igen överhuvudtaget. Du skrev också med inkomstuppgifter och det i din första ansökan eller?
LillaEko: Jag trodde man skulle skicka in det nu innan man går hem? Fast jag vet fan inte. Konstigt att man ska skicka in det igen överhuvudtaget. Du skrev också med inkomstuppgifter och det i din första ansökan eller?
bebismys2011:
Fast jag har också obekväm arbetstid då jag jobbar både helger och kvällar. Jobbar som USK. Och den OB:n var medräknad i de inkomstuppgifter jag skickade in. Vad jobbar du med?
Första barnet för mig också. Känner dock att det börjar bli tungt på jobbet, dessutom känns det skönt att kunna få vara hemma och förbereda lite innan det är dags för bebis att titta ut. :)
missable: Tackar! Som sagt är det svinskönt att slippa oroa sig för det mer.
Var har ni den där Ullareds-länken? :) Vill spana in era listor ju. Ska dit i november och behöver kanske lite inspiration på vad man behöver köpa.
MissT: Vilka drömmar! :D
Jag är också en av de som gillar vitt när det kommer till inredning. :) Har lagt upp lite bilder från sovrummet i bloggen nu om någon är intresserad.
millablom.blogspot.com
partouze: Skönt att allt såg bra ut! Försök slappna av och njuta nu. :)
Vi har köpt skötbordet "Sniglar" från IKEA. Enklast möjligast typ. Jag har målat det vitt och tänkte sätta tyg runtom nederdelen. Känns inte som att man använder skötbordet speciellt länge och därför ville vi inte lägga ut en massa pengar på det. Verkar som att det är mest i början som man använder det, och ser jag på mina vänner som fått barn så byter de på närmast möjligaste ställe nu! Hehe. I soffan, i sängen, på golvet... Vi kommer ha det i bebisrummet, då det inte finns någon möjlighet att få in det i badrummet.