IVF Umeå
I fredags fick jag och min man veta att mina FSH värden nu är bra!:) Och att läkaren skulle skicka en remiss för ett landstingsfinansierat IVF försök.
Vi båda fick remisser skickade till oss för nya prover inför försöket.
Vill så gärna komma igång så fort som möjligt, gärna innan de stänger för sommaren.
Är det någon här som gjort IVF i Umeå?
Ungefär hur lång tid tog det från beskedet att ni får börja med IVF till att ni fick sätta igång med allt?
Berätta gärna om era erfarenheter härifrån Umeå!:)
Är så glad men nervös på samma gång!
TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2012-11-18 15:06
Här är en länk till gruppen:)
www.familjeliv.se/Medlemsgrupper/ivf-umea-gru...
Kram på er allihopa! Det här är ju jättenervöst.. går omkring och tror att mensen ska komma närsomhelst. Molvärken kommer och går HELA tiden och sätter griller i huvudet.
Bokade du tid själv eller skickade Umeå remiss? Har läst att illamåendet kan bli värre med tvillingar så det är säkert därför du mår så dåligt. Tråkigt att fogarna har börjat ge sig tillkänna så pass tidigt, hoppas att det ger med sig så att du inte har konstant värk ända fram till förlossningen.


