~* Juni Bebisar 2013 *~
städa, ja det blir det här också så att tiden går lite fortare :) min son myser å tittar på pippi :)
städa, ja det blir det här också så att tiden går lite fortare :) min son myser å tittar på pippi :)
mysmamman2: jag är också i v 6 (5+2) å känner typ som du... har beställt test från testlagret som inte kommit fast ja beställt i lördags fan så arg ja blev ringde dom igår å skällde å han skulle skicka nya så hoppas ja får dom idag...
hjärtat3 nej han fråga bara om jag flyttat nyligen å jag sa att d har ja inte...
jag har beställt förut å aldrig har d varit nå krångel... så har ja tur kanske ja får 6 st test nu.. om båda paketen kommer dvs..
jaha fy fasen va värdelöst!!!!
ja har inte fått nå mail om att d är slut....
här sitter jag å väntar på posten som verkar va så jäkla sen idag... ska snart gå å hämta dottern på dagis å hem.. kl 18 ska jag på föräldramöte på dagis :)
snart ska jag bege mig på föräldramöte på dotterns dagis, så ska piffa upp mig lite :)
vet att vi skulle pyssla lite sa fröken, förra året fick man göra en tavla med en bild på sitt barn som dom ska sätta upp i hallen ovanför deras plats där dom hänger kläder :) tror det är nåt liknande nu :)
i övrigt mår jag bra, har väntat post förgäves idag å inte fick ja d ja väntar på... jäkla testlagret... hoppas på i morron ist då.
har ätit fläskfile och hemgjorda potatisklyftor till middag å det var gott!! :)
i morron blir det storhandling på willys å taco mys :)
träz
senaste mensens första dag ska du räkna ifrån.
gomorron tjejjor...
hoppas att alla mår bra idag :)
jag mår bra, idag är det veckohandling på schemat å taco mys ikväll :)
jag satt här å blev så sjukt sugen på julmust å saffrans sockerkaka... hoppas dom har börjat me julmust.. måste köpa isf :) men d va nån kompis till mig som la in på instagram bild på en flaska julmust som hon köpt..
vilka cravings man kan få :) hoppas på någolunda väder i helgen så man kan va ute lite... annars så ska jag å barnen till kyrkan på söndag å dottern (5 år) ska få barnens bibel :) jag är inte den som brukar gå i kyrkan alls,... men denna söndag blir det så.
jag fick äta järn med andra barnet men mådde så dåligt av dom å när jag vänta första barnet då var min passion jordgubbar åt flera liter i veckan å då behövde ja aldrig äta järn... men jag är gasig å var väldigt mkt med andra barnet också..
åååå ja är sugen på julmust å saffran sockerkaka :)
en mindre kul sak är att idag har jag ont i huvve, känns som migrän, fy fan!
jag kan inte ta nån tablett, för d enda som funkar på mig är treo... men törs inte ta de, eller har läst att man ska inte ta d när man är gravid så jag undviker det.
novasmamma02:
haha ja hoppas dom börjat med det på willys dit jag ska å veckohandla idag:)
ikväll blir d fredagsmys å taco tror jag... fast just nu är ja inte sugen på nånting...
hoppas att d håller i sig även när vi är å handlar :P för å va sugen på allt när man handlar är inte bra :)
ååå hoppas verkligen d finns julmust :) vilka plötsliga begär man får...
jag har hållt på å städat (gick upp halv 6) kunde inte sova. tog fram cillit bang som är bra mot fett å höll på spy av lukten.. fy tusan :)