BF januari 2014
Någon mer än jag som börjat läka råmjölk?
Någon mer än jag som börjat läka råmjölk?
Idag fick vi äntligen se vår "vilda" bebis på kub-UL :)
Sitter och funderar på vagnar. Här lurar det åt en emmaljunga nitro eller en brio smile.
välkomnar v.14 idag :)
Är de någon mer som börjar få de strecket från naveln och ner?
Sambon påpekade de idag, hade inte tänkt på de annars, men den är svag :P
Tittat läääääänge på Brio Smile på blocket. Ligger på runt 3000:- med sitt- och liggdel samt babyskydd och primo bas på blocket. Har bara hittat långt bort.
Idag dök just en sådan upp på vår lokala köp- och sälj på Facebook. 1,5 mil bort. 1500:- . Behöver jag säga att vi 1 timme senare efter att annonsen lagts upp åkte hem nöjda? Tidigt jag vet, men jag hör till dem som inte orkar gå och oroa mig hela tiden att något ska hända. :)
Vår dotter kom i v 35+3. Nu är jag apa nervös att denna/dessa (har RUL den 27/8) ska komma innan årsskiftet. Jag vill inte att mitt barn ska uppleva att den är sist i allt. har BF den 24/1.
Jag är ju rädd för att köpa en vagn jaginte kommer bli nöjd med. Klart man kan sälja och köpa en annan men jag är inte den som vill byta vagn.
Jag tror Sing och Smile har för små framhjul för mig som bor här uppe med tanke på mängden snö vi brukar ha.
Gud vad jag längtar till snön, julen, bebis och påsken!!
popcorn: Nu har inte jag läst något negativt
om Sing, men är det något så var den ju ändå rätt billig ;) plus att den går som extra/rese-vagn då jag har en Brio exklusiv från -82 liggvagn som vi kommer ha hemma och i samhället här :)
V.18 idag. Längtar ihjäl mig till nästa vecka när det är dags för rul. Tiden går såååååå långsamt!