JuniSol78 skrev 2014-07-26 11:32:05 följande:
Ja man blir jätteglad för varje kilo..även om det är vätska i början Magen är iaf mindre,hoppas det minskar på fler ställen bara jag orkar börja röra mer på mig.
Klarade även resten av kvällen igår utan att smaka chips av kidsen,tog ett glas pepsi max så var suget borta.Går faktiskt lättare för var dag nu...Måste fylla på med shaker snart har bara varma soppor kvar.Nån smak ni kan tipsa om?
Det blir lättare, är du i ketos? :) Jag går och borstar tänderna när jag känner sug, hjälper faktiskt, eller dricker massa vatten, men har inte känt något överdrivt sug, har cola zero hemma men i och med att jag inte gillar light & zero produkter, så är det lätt att hålla sig borta från allt då.
Jag dricker som sagt slanka, finns att köpa i slanka butiker men även på nätet. Deras jordgubb och vanilj milkshake har jag hemma och varvar mellan, sjukt goda är dem. Älskar att man slipper metal smaken som nästan alla andra vlcd har. Sen är det ganska skönt att bara behöva ta tre påsar per dag, trodde det skulle bli svårt att hålla sig mätt, men man blir faktiskt mätt på tre :) brukar även köra ner mitt pulver och vatten i mixern med massa is, blir lite som slush, väldigt uppfriskande i värmen. Så slanka vanilj och jordgubb tipsar jag verklig om, finns ju dock inte i vanliga butiker, men man kan beställa på nätet och det finns massa personer som säljer slankas produkter på webben, om man inte har en slanka butik i närheten osv. :)