Carabellis kusp skrev 2016-03-25 08:53:40 följande:
Mest sjukt ointresserade. Ingen har hört av sig under graviditeten eller frågat hur vi har det. Däremot ska man givetvis komma och titta på bebisen så fort den kommit. Jag gillar inte det. Dessutom är brorsan ganska taskig mot sin fru och tvär mot allt och alla, så det är så trist stämning.
Låter bra att hitta på nåt utanför hemmet för att få tiden att gå! Skansen har påskprogram även idag. Finns bra info på hemsidan!
Åh, såna släktingar är så hemska! Min pappa fick en stroke och låg på sjukhus i tre månader. Hans bror hälsade på en (1) gång... Han bodde precis lika nära som jag (1 mil), så avståndet var inget att tala om. Jag var där flera gånger i veckan, pappas sambo varje dag (också 1 mil t sjukhuset). Sånt tycker jag är så dåligt, att man inte kan ta sig tid att fråga hur det är "innan" utan bara vill ha russinen "efteråt"!
Hoppas det går bra på måndag iaf!