Augustibebis 2016
Hej! Hittar ingen tråd för augusti, så nu startar jag en! Jag är gravid i v 4+0 och bf är 1/8 och plussade för 5 dagar sedan och det blir mitt andra barn. Någon mer som har planerat bf i augusti?
Hej! Hittar ingen tråd för augusti, så nu startar jag en! Jag är gravid i v 4+0 och bf är 1/8 och plussade för 5 dagar sedan och det blir mitt andra barn. Någon mer som har planerat bf i augusti?
Får se om jag kanske får lämna er :(
Rosa flytningar känns oroande fy fn!
Nej hoppas allt är som det ska.
Jag och min sambo ska också ha barn i augusti om allt vill sig väl. Vårt första. Beräknat till 4/8 :)
Hej allihop!
Jag vill gärna vara med! :)
Har en 4årig dotter sedan innan, har precis plussat efter 1.5 års försök och ett missfall i oktober. Hoppas på bättre lycka denna gång, men är ju så tidigt än så lika bra att vara beredd på det värsta. (sjukt positivt, jag vet..)
Det är så kul, för med dottern fick jag mitt pluss på Lucia och nu, 5 år senare så plussar jag på Lucia IGEN! Det måste ju vara ett tecken på att det kommer gå bra? ;)
Ni måste bli inbjudna! Skicka era mail, antingen här eller på pm. :) Inte jag som startat gruppen dock, men det verkar som om alla som är med ändå kan bjuda in nya.
Var på vul idag :) 6+3 trodde jag men läkaren trodde 6+5. Fick se en liten böna med tickande hjärta! :D helt magiskt!
Jag är också orolig för MF. Vi hade ett i början av oktober. Jag ringde gyn för att försöka boka in ett vul i v 7 men det fick jag inte. Skulle återkomma om jag började blöda