BF Augusti 2016
Jo han var mer präglad av sin egen tradition å kultur än ngn av oss visste, inte ens han själv..
Jo han var mer präglad av sin egen tradition å kultur än ngn av oss visste, inte ens han själv..
Skattenmust oj ha shit, kan lugnt säga att det va ett riktigt bra val du gjorde som lämnade honom, jag hade inte heller stått ut att bli behandlad på det viset.
Är jätte glad för din skull att allt vänt till o bli riktigt bra medvind nu
Oj Skattenmust! Läste visst inte alla inläggen :/ Vad skönt att du är så nöjd och trygg i ditt val. Det låter onekligen som en osund relation!
Sånt beteende behöver absolut inte ha med religion att göra.
Jag har varit gift en gång tidigare med en helt vanlig "Svensson" som blev mer och mer kontrollerande efter hand som åren gick. Ville inte heller att jag skulle träffa familj eller vänner. Så fort jag var ute så blev jag anklagad för att vara otrogen osv. Det visade sig senare att det var han som bedragit mig med typ alla jag kände. Så jag fick lämna både man och sk vänner.
Jag tackar min lyckliga stjärna idag för att vi aldrig hann få några barn :)
All heder åt dig som är stark nog att ta beslutet att lämna även om du är gravid. Det är nog många som skulle valt att stanna enbart pga det. <3
Jag lämnade också Islam för lite mer än 2 år sedan faktiskt!
Tror att ni har rätt om det där med att vemsomhelst kan bli kontrollerande. Tror mycket att det handlar om mannens/kvinnans osäkerhet mer än nåt annat!
Skönt att höra att du var stark nog att lämna ett dåligt förhållande Skattenmust. Med en så stark mamma kommer dottern klara sig galant!
Skattenmust du är så beundransvärd. Heja dig! Skönt att du mår bra i både kropp och själ. Låter lite som den där filmen, inte utan min dotter. Sjukt stark är du!

vecka 23, meeeen imon går jag in i vecka 24 :)
Skattenmust låter verkligen som ett helvete du hade där ett tag med honom, jag hade aldrig heller tillåtit honom att ta dit dottern med tanke på att det bombas där, man håller sig ju lixom så långt ifrån krig som man kan.
Skönt ändå att du tog dig därifrån. Få ha alla oss här inne som extra stöd.
Friusdius det ser misstänkt ut men tycker det är svårt att se könet på det hållet. Vi ha haft lyxen att få se underifrån
Härligt! Snart är augusti!!
Nån mer än jag som blrjat få vad kramper på nätterna? Är det nåt fel då? Jag är i v 24 nu (23+2)
Här kommer en magbild från mig Oxå ![]()
Åh skattenmust! Tråkigt att höra att han betedde sig illa. Så skönt för dig att ha kommit ur det förhållandet. Stark du är! :) du kommer klara dig alldeles utmärkt på egen hand ;) och nu får du en liten dotter också som blir din värld <3
Hjääääälp, Jag sållar.....e det någon mer som kan sålla vid nysning?
Vaknade jättekissnödig men nös 5 gånger på sträck innan jag hann till toa å läckte lite utan att egentligen känna det, var inte som att kissa ner sig utan det bara kom...bara när jag nyser..
Kort på magen tar jag en del, har inte mätt sf mått än men ska till spec mvc imon, kanske dom gör det då :)
vecka 24 idag, wehooo :)
Vaknar runt 05-05.30 varje morrn nu..
Jag längtar så efter sommar å värme :)
Såå lycklig just nu, överläkaren från infektion på östra sjukhuset ringde mig nu, Min lever är helt återställd och jag blev nyss friskförklarad, Han påpekade också att jag var ett alldeles särskilt fall, hahaha som blivit frisk så fort, dom hade räknat med sjukdom i minst 1 år till Smiley smile Och lillan i magen ser inte ut att ha påverkats av det, han kallade oss unika Smiley heart Smiley smile *glädjetårar* Dom vill fortsätta att följa upp oss då ingen av oss skulle ha överlevt, på mig ville dom göra en akut levertransplantation, men jag sa nej för då skulle lillan dö...dom gav mig en vecka med medicin för att se om det gav resultat, tackar gud för att det gjorde det å lillan mår fint ...kan inte ens med ord beskriva hur jag känner nu....
Dom kommer ta prover på bebis när hon kommer ut för att se att hon inte fått några problem med sin lever, men risken för det sa dom var minimal....Läkaren sa- Hon skulle inte ha överlevt detta, så ni är båda unika , nu bara gråter jag..
DomSmiley heart