BIM juli 2018
Hej!
Startar en tråd för juli. Starta en BIM-lista nedan. All lycka till <3
Hej!
Startar en tråd för juli. Starta en BIM-lista nedan. All lycka till <3
. Ingen aning HAHA! Har ett testa tidigt test här hemma och tre med vanlig känslighet, kanske får dra en kiss imorgon bitti. Min mens brukar ju inte vara sen, speciellt inte när jag vet exakt när jag hade ägglossning (pga rosenrot haha). Ååååh!! Har du äggat än?!
Nä gör mig inte besviken, kan jag inte själv testa måste andra göra det haha!
Jag lovar och säga vad det blir :)
Vi håller på att sortera ut grejer ur huset för jag är nybliven sambo, så det passar väl bra inför ett plus tycker jag. Hoppas kroppen håller med haha!
Haha ja det måste du faktiskt ta och göra, detta är ju nästan olagligt :D
Missade testa några dagar men jag satsar på att ÄL kom på dag 15 som den gjorde de förra två månaderna så borde vara i så fall på Äl+5 med lite tur
Är på ÄL+10, BIM 11/7.
Vi försöker egentligen inte, men varit ?oskyddade? senaste året (kondom ibland när vi vet att det är ähglossning på gång). Nu senast struntade vi helt i skydd, och jag inbillar mig att möjliga symptom. Vill bara slänga mig över ett test - men redan imorgon känns väl lite väl tidigt?
Vi försöker som sagt inte aktivt, men en överraskning skulle vara extremt välkommen.
Hej på er.
Jag hoppas in här, har bim den 12e och det är vårt första försök. Har två barn sen innan som är 2,5 och 4,5.
Har väldigt ömma bröst och liknande mensvärk till och från, men det brukar jag även ha innan mens.. så det är svårt att säga om det är symptom eller bara som vanligt :)
Har precis börjat få stegring på älstickorna så äl blir nog på måndag el. Tisdag, blir aningen framflyttat då jag hade beräknat äl till igår. Bara att sexas lite extra nu då ????
Har precis börjat få stegring på älstickorna så äl blir nog på måndag el. Tisdag, blir aningen framflyttat då jag hade beräknat äl till igår. Bara att sexas lite extra nu då ????
Kroppen har varit konstig sedan äl...tidigt positivt ältest o sen tempökning...tycker att mina bröst blivit större men är nog min babytokiga hjärna som strular till det. Förra månaden tyckte jag mig oxå känna massor men mensen kommer så är säker på att den kommer denna gång med.
Vet dock inte om äl är tisdag el fredag.. så kommer ligga i limbo nästa vecka...även om mensen inte kommer på tisdag så kan det innebära att äl är sent så kommer egentligen inte veta förren nästa helg.
Trodde det skulle bli en avslappnad semester iår med växande mage o att vi äntligen fick börja köpa babygrejer. Istället blir det babystress o mens som börjar semestern...
Hej, hoppar in här också! 7:e försöket med första barnet, troligen tidigt missfall förra månaden
1 juli - Jagvetdåinte , Syskon, Evaanne, Theresu
2 juli -Glädje5, Fotbollsbebbe, Natalie87W, Jevi87
3 juli - längtan efter ett syskon, sosarora
3 juli- mjj, hoppas på ett andra barn
4 juli - Periksson90
5 juli - ettlitetsyskon, eman303 Sanfo1, Blåstjärna, emmaaaaaaa
6 juli - JenniB
7 juli - missmli, Anna82
8 juli - LLW
9 juli - soffipropp1987
10 Juli - Elsaida, babytjejen?
12 juli- Månflicka, niiskuneiti
13 juli- babytjejen?
14 juli - Nicciz, Ejjami
15 Juli - Mist
16 Juli - Esofe
18 Juli - lyckligast80
19 juli - IBS (har ett annat konto där heter jag VIFEM)
20 juli - Thorax, Försök 3
21 juli - S0mmarb3bisen , Jagerika
22 juli - EmmalinneaS, Smultronbär, mor till 2 väntan på nr3, Hoppfanten
22 Juli - Incognita, Försök 1
28 juli - Syskon, zion
29 juli - johannastroberg
31 juli - MammaKA, Issari, lindabinda
PLUS
6/7 AllaGodaTingÄrTre BIM+2
Wohooo, då ruvar du ordentligt nu. :) När är bim?