Inalina skrev 2021-08-31 11:09:26 följande:
hejsan! och hur mår du? du måste ju kommit ett par veckor i graviditeten nu? när är VUL bokat?
ja precis, innan de återför embryot så 'doppar' de den i embryoglue (typ ett klister) man får se det på ultraljudet när de gör återföringen på min klinik. det är tydligen något ämne i som gör att det lättare ska fastna i livmodern.
Jag mår bra tack bara konstant orolig och otroliga humörsvängningar, de kanske är för att jag är så orolig.. enligt kliniken är jag 5+6 gången nu, det känns så overkligt gör mig att ens tänka så... fick tid för vul 13e vilket känns som en evighet haha men försöker vara glad men det är så svårt då jag inte alls vet hur vanligt de är att de kanske inte går vägen och det känns så otroligt vanligt tyvärr:/
Hur mår du nu med alla mediciner i kroppen? Jag kände inget av gonal-f men däremot synarela var hemsk, vist hade du båda också eller var det bara gonal-f?
Gud va coolt med de medlet! Känner rent spontant att det borde vara en grej man alltid ska göra? För att maxa chanserna att embryot ska fastna för alla? Håller tummarna för er alla här:)