Forts. Helsingborgsmamma i höst/vinter del 3!
Fortsättningstråd på: www.familjeliv.se/Forum-11-263/m13221946.html
En tråd för oss mammor som fick bebis höst/vinter -06
Fortsättningstråd på: www.familjeliv.se/Forum-11-263/m13221946.html
En tråd för oss mammor som fick bebis höst/vinter -06
Metallgem: Jag hade samma problem med H, jag pratade med BVC då och de sa att det kan bli så när man pumpar eftersom man sitter och spänner sig, när du ammar slappnar du ju av. Så ta dig en varm dusch och säg till KM att massera dig så skall du se att det kommer spruta mjölk.
Lothan:Den lilla heter Wilma!
Hon är ju liten om man jämför med era!!
Jordgubbstjejen-
Det finns nog en liten en i samma kaliber som din !
Fy vilken tuff mössa jag hittade, vit som det står "bad hair day" på, sån måste Tuvan få
Hemma från babysimmet..
Vilka småttingar där var med...Majken kändes dubbelt så stor.
Nåja, hon skrek inte, men ville absolut inte ligga på rygg..Bättre gick det på mage, men hon var ju inte den som skrattade direkt.
Mysigt i alla fall, vi kunde ju gå hela familjen..och sen bums i säng.
Godmorgon tjejer!
Vi får tyvärr hoppa över fikan idag.. Har haft en riktigt jobbig natt, prinsen har varit jätte orolig.
Och inte undra på det, han kändes varm så jag tog en temp, han hade då 39,6 stackarn! Och nu tog jag den igen, 38,6 så nu fick han en omgång panodil till.
Vet inte om det kan vara tandsprickningen, han verkar må bra annars. Fast han sover som en kratta o är lite täppt i näsan när han sover. Hoppas han blir pigg snart igen, vill inte att han ska få en omgång till av förkylnig så jag hoppas det beror på tanden.
Ha det så mysigt idag, vi kommer sakna erat sällskap!
Nu ska min sjukling få frukost, kramar
Kommer inte heller idag, tyvärr....
Maken har smittat mig så jag har blivit jätteförkyld, sitter mest på stämbanden så jag får knappt fram ett ljud. Ingen större fara dock eftersom jag är ganska tystlåten av mig..
Ha en mysig fika!
Lothan, hoppas Williot mår bättre under dagen och att ni får sova inatt iaf!
Kommer sakna er tjejer det är då säkert!! Krya på er och era sjuklingar!
Vi kommer också sakna er!
Ses på ÖF på fredag, kanske? Eller så ses vi nästa vecka!
Men vi ses ju alltid här...
Kram.
Lthan o metallgem: krya på er! Kommer sakna er. Men som sagt, ni pratar ju inte så mkt ngn av er så det kommer kanske inte att märkas