Hej! Hahha, sova igenom hela veckan! Tänk om man kunde göra det o vakna till helgen! Näää....
Igår var vi ju på föräldrargrupp och då pratade vi om tiden efter förlossningen som amning o samliv...fick en kondom av BM för hon sa att det var bäst att använda sig av en efter förlossningen. Vi skrattade ihjäl oss när vi kom hem för det var en Black Jack kondom o sambon skojade o sa att jag tänkte fråga BM om hon hade en i större storlek!!!??
Sen stannade jag kvar på stan o kollade in bokrean och hälsa på jobbet o äta lunch. Tog bussen hem sen o fy faaaan vad dyrt det e att åka buss!!! 22:-!!!!!! Galet, billigare att ta bilen!
Idag har jag tid hos sjukgymnasten ska få massage, gööööötttt!
Jag har inte räknat allt jag handlat till bebben men det är nog 5 bodysar i 56, 3 byxor i 56 en sovpåse 4 strumpor och 3 mössor. 7 bodysar i 62 (fick dom från min syrra i julklapp) Hmm, det är en del, behöver bara en tjockare tröja o kanske en overall i flece eller? Vad ska eran bebbe ha på sig när ni ska hem? Jag menar det kommer ju inte vara kallt men det behövs ju nåt heltäckande va?