ikea-tråden
Råd och Tips
Ideer
Nyheter
Varuhus
Inredning
Inhandlat mm
Ja allt som har med IKEA att göra!!
Ni får gärna visa upp era hem!
Ikeas hemsida:
www.ikea.com/se/
polarcat:
Jag har fått höra av en som har jobbat på Ikea i många år att just Ekeskog soffan är den mest reklamerade soffan. Just för att den blir nedsutten fort, tappar formen och att dynorna glider. Dock tror jag inte att du ska vara rädd för alla Ikea soffor. Jag har testat både Nikkala och Tomelilla och dom ser lika fina ut efter flera år som dom gjorde när dom var nya.
Imorgon skall jag till IKEA! Äntligen.. det va ett tag sedan!
Mest småsaker jag skall köpa, kolla runt lite o så.
Men en MALM byrå med tre lådor blir det iaf!
Någon mer som skall till IKEA i helgen då?
Shoppa LOSS!
Någon som har "STORM" golvlampa och katter? Fungerar den kombinationen,tro
??
Någon som vet om man kan få tag i ikeaprodukter som utgått ur sortimentet??? Skriv gärna då i min gästbok! Produkten jag tänker på är JOEL snurrstol. Eller finns den kvar??????
www.blocket.se/vi/13082741.htm
www.blocket.se/vi/13082390.htm
Joel finns inte kvar i sortimentet på IKEA nu. Den enda möjligheten är om du köper den begagnad tror jag.
någon som använt sig av ikeas antikbets?? har ni såfall bilder på resultat? Jag är rädd att den inte blir så mörk som jag önskar..