Hej efter en trevlig helg.
I lördags promenderade jag med en kompis i Enskede och sen hade vi tjejfest hemma hos henne på kvällen. Hon har en 8-veckorsbebis och både jag och en 10-mån.mamma blev helt tårögda när vi såg honom
Det är så det känns i magen när man ser så små knytten.
Igår gick jag duktigt upp fast jag var trött och bakis. E fick frukost med ägg och bacon och en slips och ett kort med honom och A i Hammarbykläder.
Och sedan var vi och åt lunch hos våra kompisar, som just fått reda på att de åker till Korea på onsdag för att hämta hem sin son! Jättekul.
Idag har jag lunchat utan barn och varit och hämtat nycklar till frilanskontoret. Det kanske blir lite kul att börja jobba ändå.
A vaknar och är ledsen, men hittills faktiskt bara på kvällstid. Tror att han märker att vi är där på nätterna, så då somnar han om igen.
Hade jättegärna träffats, men han har varit jättesnorig på morgnarna, men som vanligt på eftermiddagarna. Tänkte kolla läget innan jag utsätter andra barn för hans sällskap. Men om ni ska promenera kanske vi kan hänga med bara på den annars?
ABC, kul att dopet blev lyckat.
Lillie, nu ser du inte det här, men ha det så bra i Thailand!