Pladderbebisarna Del 7
Tråden för oss som hängt ihop under några år! Här fortsätter vi vidare! 
Tråden för oss som hängt ihop under några år! Här fortsätter vi vidare! 
jaha...tomt. testar igen.
känner mig alldelens blääää och mensig idag, men ingen mens (än) dyker väl upp under dagen. lika bra å ta det på en ledig dag så man inte blir liggande spå jobbet.
ska till en kompis idag så barnen får leka lite. i kväll blir det tårta när M´s föräldrar kommer. Nu ska jag försöka roa min griniga son en stund innan vi gör oss klar för ute lek. ha en fin dag!
Vet ni förresten? Igår bytte Laban sin älskade filt mot en sparkcykel! Så nu är filten kastad och han är en stor kille!
Det gick jättebra igår kväll, inte ett ljud om filten, och inte idag heller!
2åringar to be ju!
Vad önskar sig era?
Redan börjat få förfrågningar om vad Jordan önskar sig. Å jag behöver uppslag! Tips? Ni med äldre barn? Ne med andra tvååringar to be?
Morrn!
snö: Polly vill nog gärna ha en Pippi Långstrump-peruk.
Vi var på kalas för en tjej som fyllde två, och hon fick en sån. Polly älskar ju att klä ut sig, hon är det enda barnet på sin avdelning som har på sig peruk och utklädningskläder typ non-stop på dagis. Och med tanke på hur stora ögon hon gjorde när hon såg peruken utgår jag ifrån att hon också vill ha en.
Morron AE! Hur mår magen?