• Muneca

    Vi som sörjer Michael Jackson

    Denna tråd tillägnas till alla som sörjer Michael Jackson.
    En sann legend och musikaliskt geni...

    denna dag går till historien.

    -----------------------------------------------

    Till er som inte har något positivt att säga om Michael Jackson ber jag att skapa en egen tråd eller inte säga något alls, denna tråd är enbart för de som sörjer hans bortgång.

    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2009-07-07 12:07
    Spekulationer/uttalanden om kring anklagelserna runt Michael Jackson hör inte hemma i denna tråd, här sörjer vi och minns allt det som var BRA.

    Inlägg som inte följer trådens topic anmäls.

  • Svar på tråden Vi som sörjer Michael Jackson
  • Lucille
    Linelle skrev 2009-07-13 12:54:07 följande:
    Hur allt e och vad alla säger , sant el falskt så kommer vi aldrig att kunna veta vad som verkligen har skett el inte skett i MJ liv.Jag litar def inte på media ang någonting, media är skit och dom förvränger allt, anpassar löpet så det ska sälja ,och nu helt plötsligt så är det hemskt att han är död, men innan så har det gått bra att smutskasta en människa som man inte vet någonting om egentligen. Media kan dra åt helvete och jag gör som jag brukar i vanliga fall, gör min bedömmning själv och det är ganska lätt att göra genom tex youtube. Im gonna rock with you ...
    Amen, syster!!! =D
    ♥Knyttet BF 2/2/2010! ♥
  • Brooke
    AllieF skrev 2009-07-13 12:56:25 följande:
    Ja, nu får man hoppas på det. Jag tror Michael skulle göra en piruett av glädje om han fick se att de får den barndom han själv saknade. Joseph skulle inte tveka att sätta ihop en Jackson 3, och Paris har ju uttryckt viljan att spela in en hyllningslåt, men jag hoppas de får sin barndom först och främst. Sen kan de bestämma vad de vill göra.
    Han skulle bara våga.. Om han ens försöker så åker jag personligen till deras hus och skäller ut honom.. Men jag tror att Farmor Katherine försöker att skydda sina barnbarn från Joe så han inte ska kunna göra något sådant igen.. Och sen kan dem få bestämma runt 18 vad dem vill göra. Inte tidigare. Vill att dem ska få sin barndom som Michael saknade.. Han skulle bli så ledsen om han fick veta att hans älskade barn gick i samma stup som han själv =(
  • Brooke

    Nej mina vänner, nu ska jag åka iväg till jobbet =( Så jag får läsa igenom allt inatt runt 23:30 :'( Så snälla skriv inte allt för mkt va? Haha skämta. Har iaf skrivit upp numrena så jag vet vart jag ska gå =) Puss på er alla otroliga och snälla MJ Fans =) Puss Det blir mkt MJ dessa fyra veckor =) YEAH. Har bara MJ i min telefon =) See ya tonight =)

  • Lucille

    Ha en fin dag, Sandra! :)

    Snokar runt lite på ebay.com, jag ska inte köpa något, men jag ville kolla vad som fanns där som inte finns på tradera. Det finns tavlor av MJ i Picasso-stil (några jättefina) med utgångspris $12.000.000 och en massa domännamn för $10.000.000. Är inte det drygt 100-120 miljoner svenska kronor? ^^

    Och de har MJ-dockor frånThriller och Beat It som går för drygt ca 3500kr. Så fina var de, men ack så dyra.


    ♥Knyttet BF 2/2/2010! ♥
  • Bevabus

    Jag tror inte det stämde. Jag tror på det Michael sa. Att de visste att han var en popstjärna men de hade inte en aning just HUR stor han var.

    Och den där Psykologens artikel läste jag inte ens igenom. Vem är hon att sitta och säga "såhär är det" när hon inte ens har träffat familjen.
    Sandra Örebro skrev 2009-07-13 11:15:58 följande:


    www.aftonbladet.se/nyheter/michaeljackson/art...Handlar om att en psykolog snackar om Barnen.. www.aftonbladet.se/nyheter/michaeljackson/art..."De visste inte att pappa va en superstjärna"Frågan är om detta stämmer?
  • Lucille
    Bevabus skrev 2009-07-13 13:18:58 följande:
    Jag tror inte det stämde. Jag tror på det Michael sa. Att de visste att han var en popstjärna men de hade inte en aning just HUR stor han var.Och den där Psykologens artikel läste jag inte ens igenom. Vem är hon att sitta och säga "såhär är det" när hon inte ens har träffat familjen.Sandra Örebro skrev 2009-07-13 11:15:58 följande:
    Så kände jag också! Tror hon seriöst att några år på psykologiprogrammet ger henne kunskap om ALLA?? Hon har fått sin information från MEDIA, och betvivlar att hon har ifrågasatt någonting. Alltså pratar hon ur arslet, men alla tar det som expertråd! >:/
    ♥Knyttet BF 2/2/2010! ♥
  • beadis
    AllieF skrev 2009-07-13 12:04:19 följande:
     De visste att han var känd, men ingen superstjärna. Lite skillnad. :)
    undrar hur de måste känna..nu när de vet hur VÄLDIGT älskar deras pappa är..de måste vara väldigt stolta, eller vad tror ni?
  • beadis
    Småkottarna skrev 2009-07-13 12:31:19 följande:
    Sandra Örebro skrev 2009-07-13 12:22:35 följande: Det blev jag också irriterad över. Stod inte bara en gång utan 2 ggr att han är 5 i den artikeln.
    ja, det är irriterande, att de inte ens har ngn koll på hur gammal hans son är...han är född samma år som min son..2002

    *dubbelsuck*
  • beadis
    AllieF skrev 2009-07-13 12:43:06 följande:
    De har nog börjat förstå nu, delvis efter minnesceremonin och nu får de kanske kolla på nyheterna på tv och dyl. Om det är sant så tittade de bara på barnprogram förut. De hade sina orsaker. :)
    ja det var ju ingen vanlig liten begravning, utan tusentals av hans fans skrek utanför staples..då om inte annat förstod de
Svar på tråden Vi som sörjer Michael Jackson