Dysmelister 4
Då var det dags för en ny tråd! Välkomna!
TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2011-05-31 05:53
Nu finns vi även på Facebook! Där finns vi i en sluten grupp som heter Dysmelitråden.
Sök gärna upp oss där!
Då var det dags för en ny tråd! Välkomna!
TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2011-05-31 05:53
Nu finns vi även på Facebook! Där finns vi i en sluten grupp som heter Dysmelitråden.
Sök gärna upp oss där!
hi,hi vad skoj när jag läser det ni skriver. Som det kan bli ibland.
Världen är bra liten, Ekorren och Sarah!! Skulle dock aldrig förlåta någon av er ifall ni skulle landa på min ö utan att hojta till!
Ja, vore jättekul Sarah! Vi kan väl kanske ta det efter loppisen så får det bli en fika på sta'n eller nåt.
Augustiblomman: Självklart säger jag till om vi har vägarna söderut nångång. Är det GC? Syrran och jag var där 2007 med våra då yngsta barn som bara var bebisar.
Nu är ekonomin rätt kass, men får både maken och jag jobb så blir det säkert nån resa till sol och värme (som om det behövs) i framtiden. ![]()
Lanzarote, Ekorren, Lanzarote!
Se till att det inte blir fel ö, när det än blir av!
Då ska jag hålla ögonen öppna för restresor till lanzarote i höst.
Även om inte M har något behov av att träffa andra dysmelister än känner jag att mitt behov blir mer och mer påtagligt. Jag har så mycket frågor och tankar.
Idag har Jelena med familj varit här och tagit en lätt fika! Mycket trevligt! Vi hade dock strömavbrott så det blev inte som jag tänkt mig, men jag hoppas att det blev bra ändå.
Augustiblomman: Jag sa till Jelena att vi kunde ju alla ta och åka till Lanzarote så kan vi ha vår egen dysmeliträff hos er.
Jag har bara varit på gran canaria så nästa gång blir det såklart Lanzarote!!
Kram