Augustibebisar 2008, del 11
jag tar också mycket hellre möss än spindlar
jag tar också mycket hellre möss än spindlar
Kvack, det tycker jag låter smart. man vet ju hur svårt det är att hålla igång om man känner att man har tagit på sig för mycket. Mycket mer positivt att kunna lägga till fler saker sen såsmåningom.
jag har suttit hela eftermiddan och lagt upp bilder i renoveringsbloggen. Titta gärna på älvan609.nu Ni som vill lägga till bloggen i bloggkoll osv behöver nog använda adressen alvan609.blogspot.com
Sen la jag in några barnbilder i vanliga bloggen också. tedotage.nu
jo, råd till er som vill sätta fototapet är att limma vävlim på väggen, sen springa och limma våden med papperstapetlim, och sen sätta dit den på väggen. då var det mycket lättare att få bort alla bubblor, och det gick snabbare att passa in den. de 3 sista våderna tog hälften så lång tid tillsammans, som den första våden gjorde ensam (då han inte hade vävlim på väggen först)
Heidi,
Heidi,
VT,
Gomorron,
jag är ett riktigt smarthuvud som la alla kläder i tvätten. glömde lägga in det i torktumlaren, så om jag har otur nu så får jag köra till dagis i mina pyamasbyxor... finfint