rmc linköping - ivf
Undrar om det är någon mer som ska göra IVF i Linköping? Ska själv påbörja mitt andra försök om ett par veckor. Jag o min man har försökt aktivt i två år och är oförklarligt barnlösa. Vi bor Jönköping men gör försöken i Linköping. Undrar om det är någon som vill följas åt?
. Känns underbart att det lyckades på första försöket men har mått skitilla i tre veckor typ men som sagt det är ju värt det i slutändan
. 
. Testar neg fortfarande. Men ingen mens. Jag tog mitt TSH på en vårdcentral. Det togs för ett år sedan på utredningen och var då 1.4 men under året hade det stigit till 3.0. Jag är säker på att det i mitt fall också beror på stress. Särskilt med jobbet. Och så har jag läst att hormonstimuleringarna också kan höja värdet.