Buzan skrev 2012-01-03 14:00:20 följande:
Vad roligt!! :) Är det första barnet för dig också?
Jag önskar verkligen att jag kunde känna något snart. Det ända jag har är sammandragningar, men dessa gör inte ont och har haft dem sedan typ vecka 15. Är så himla nyfiken på hur min förlossning kommer att bli. Men för mig är det fortfarande väldigt overkligt att jag ska bli mamma om bara några veckor... :)
Japp det är första barnet

Man går hemma nu och nästan känner efter varje dag om nått ska hända hihi! Men det kommer väl inte nu när man slutat jobba antar jag

Jo jag har också sammandragningar som inte gör ont.. haft dem länge också. Men tycker att de är mkt starkare nu såklart. Sedan kan jag ibland ha sammandragningar i olika delar av magen ibland också. Du med? Ja gud jag med! Men känner att jag snart vill vara av med den, ha läkt och börjar livet med det nya lilla livet

Samma här.. fast han gör sig påmind hela tiden av minsta rörelse i magen så förstår jag inte riktigt ännu att det ligger en liten människa där inne som kommer ut snart och gör mig och min sambo till föräldrar! Mäktigt!