Laliii skrev 2012-10-02 11:16:07 följande:
Pratade med BM idag :) 8,4 i blodsocker är under 9 så jag är utanför riskzonen! Yeiiii!!! Jag får lägga om kosten enligt GI igen (har haft den kosten förr & fungerat bra för mig) & så tar vi stickprover på blodsockret då & då för att ha koll på att den ligger under riskgränsen. Så jag kan koppla av :) Skönt! Så nu ska jag enbart unna mig "onyttigt sött" någon gång till helgen :)
Vad skönt :D
MimmiSthlm skrev 2012-10-02 11:21:45 följande:
Har pecis som du fått tröttheten och foglossning "istället". Gör ont hur jag än vänder och vrider på mig här i jobbstolen idag, hu! :(
Samma här :(
Har snart varit hemma 2 veckor från jobb på grund av sömnbrist och att jag knappt kan gå pga ont i ryggen/höften/benen :(
Fick iaf besked om att mitt foglossningsbälte kom idag, så på torsdag ska jag träffa sjukgymnast igen och få bältet, samt lite träning, sen på fredag ska jag till läkaren för eventuellt sjukskrivning.
Mitt humör verkar vara bättre, men jag får se hur bra det håller i sig, just nu tänker man ju inte så mycket på mer än eventuell sjukskrivning..