skjuter illa skrev 2012-10-11 20:18:51 följande:
Åh herregud vad jag har varit törstig idag och jag bara varit sugen på....saft! När jag ammade dottern så drack jag ofantliga mängder saft. Det gjorde att jag gick upp i vikt. Jag dricker i princip aldrig söta drycker annars. Ska det vara så här resten av graviditeten lär jag ju RULLA fram sen. Måtte suget ta slut!!
Dessutom är jag så omänskligt trött o irriterad på alla som pratar med mig. Haha stackars min sambo o dotter. Jag har verkligen inte orkat lyssna på dom. :P
haha, det där känner jag igen, är så sjukt irriterad på alla. Och om någon ens skulle komma och kalla det gravidhormoner blir jag galen, vaddå får man inte vara på dåligt humör utan att vara gravid?
Men självklart vet jag ju att det är gravidhormonerna som spökar, vill bara inte att nån annan ska påpeka det. Haha..