sojeal skrev 2015-03-19 16:56:12 följande:
Hejsan! Hoppar in här också, plussade i tisdags efter 2 veckor med molande mensvärk och pirrande bröst.
Har väldigt oregelbunden mens så vet inte riktigt vilken vecka jag är i. Gjorde ett clear blue digital test och enligt den är jag 2-3 veckor gången och enligt olika appar är jag mellan 6-8 veckor.
Känner mig trött och irriterad för det mesta men nu har den molande mensvärken och värken i brösten försvunnit nästan helt, kan jag ha fått missfall? Eller kommer det och går lite?
Grattis!
Om clearblue säger 2-3 veckor sen du blev befruktad så skulle jag gissa v4, snart 5.
Mina symtom pendlar en del. Tyckte det var jättejobbigt i början. Men nu tycker jag mest det är skönt med ssymtomfria dagar.
Brösten har verkligen vart något som pendlar, mellan att göra fruktansvärt ont, till att knappt kännas alls.
Lika med växtvärken. Så oroa dej inte.