Lollipoppan skrev 2015-08-25 20:31:04 följande:
Det är väl de här tysta veckorna. Känner inte heller nånting särskilt, inga ömma bröst.
Idag hände något märkligt. Gick lite snabbt och då kände jag det som att huden sprack från ljumsken till revbenen, lite som ett gummiband som spänts tills det gick av. Syntes ju inget på huden så jag gissar på någon muskelbristning eller sträckning. Någon som känt så?
Brukar hända mig när jag reser mig för snabbt....det är ytterst obehagligt!
Men eftersom jag varit med om allehanda skumma symptom under mina graviditeter så har jag helt enkelt slutat oroa mig för sånt :-P Det blir för mycket att gå och grubbla på annars.
Just nu är jag mitt uppe i en flytt med barnen, barnens (inkl barnets i magen) pappa har skaffat ny tjej (fick reda på att dem va tillsammans i v12, då hade dem varit tillsammans i flera månader redan).....så att behöva oroa sig för gravidsymtom på allt detta, njäe, det skulle bli totalt mos av min hjärna.