Let it Rain skrev 2016-03-15 12:56:30 följande:
Här är en till som oroar sig. Jag känner mig inte ett dugg gravid och de få symptom jag hade tidigare (lite molande i magen innan BIM och gaser) har nu också försvunnit helt. Det spelar ingen roll att jag vid båda mina tidigare graviditeter som jag avslutade självmant inte heller hade några symptom, jag oroar mig ändå. :(
Hej! Samma här! Det är som att allt slutade helt plötsligt?! Jag kunde få "mensvärk" som var superkraftig i typ 30 sekunder och sen blev det bra. Jag har aldrig haft ont i brösten, metallsmak eller cravings. Jag har vart sjukt sur och arg, men det har också försvunnit (det var ju bra iof..) Och det är detta jag är mest nervös för: Jag är mindre trött! Jag sover tom mindre på nätterna och är inte ens trött på dagarna.. Mycket konstigt.
Men jag var på suuuupertidigt VUL i fredags och då fanns det iallafall någonting där. Ska faktiskt tillbaka redan nästa vecka för att se om man då kan se nåt hjärta. Hoppas på det:)
Vilken vecka är du i?