Vi som shoppar danska barnkläder del 9
Är Ida Ts bodys och byxor normala i storlek? Tänkte slå till till bebis nu, men vill inte att en 56a ska va som en 50. Vad tror ni?
Är Ida Ts bodys och byxor normala i storlek? Tänkte slå till till bebis nu, men vill inte att en 56a ska va som en 50. Vad tror ni?
Ingen som har Ida Ts kläder som kan rekommendera lite snabbt?
Hmm, då är frågan om det är smart att ta 56 till en kommande bebis (som säkert kommer att vara så lång). Vill ju att bebis ska kunna ha kläderna någon månad i a f. Tänk om man kunde gissa hur stor bebis man har i magen
Vilken av dem menar du? Om det är den som har en "knop" på huvudet så är den från ca 4 mån till 10.
Vi hade förra året till sonen som var 1 år då. Den kostade 399 om jag inte minns fel. Så bra. Nu fick vi mest nytta av den utomlands eftersom vädret (som bekant) inte var så bra i Sverige. Sen använde vi den också i höstas i Turkiet. Vi hade Sunblock, men i år ska vi nog satsa på någon som är lite finare i designen också
Byggare Bob, det skulle nog sonen vilja ha Visst är det tråkiga pengar att lägga och man skulle ju verkligen vilja veta vad skillnaden på dräkterna är. Men när de görs i samarbete med cancerföreningar och liknande så känns det ju i a f bra. Smidigt var det att ha en i alla fall och sonen kunde bada och leka i sanden så länge han ville. Vi hade en keps också med lång skärm i nacken. Den var en minst lika bra investering... så länge sonen ville ha den på huvudet
God morgon! Är det någon som vet hur mycket det skiljer mellan storlek 92 och 98 i Katvigs velourjackor? Ska köpa till sonen att ha nu och han är ca 93 lång.
Ingen velourexpert i tråden så här på morgonkvisten?