BF Juni 2010!
Har iaf en kompis som var väldigt väldigt nära att få det och då fick hon inte ens köra barnvagnen för det kunde framkalla det för att hon tog i "för mycket" Att tillägga är att hon var väl runt 28 när det hände.
Ja vi får verkligen försöka ta det lugnt! Själv var jag på väg ut och bära pellets säckar inte alltför lång tid efter men det fick jag utskällning över av mina föräldrar. Man vet ju inte sånt med första eller innan det har hänt nån i närheten.
Vad roligt med två nya!
Varmt välkomna ocg och pepparkaksdeg!!
Pepperkaksdeg: Känner igen det där med kläderna. Provade en jättefin tröja/skjort tunika som var lite längre och såg helt sjukt gigantiskt ut. Är stor sedan innan och man vill ju gärna inte se ut som om man är typ 5 storlekar större om röven redan :)
tror på det att skaffa sig bas faktiskt.
Längtar och väntar: Vilken jobbig sits. Tycker nog att du ska stå på dig och göra som du sa och hjälpa till med sången men absolut inte ta allt ansvar själv. Säg att antingen gör ni det tillsammans eller så får dom göra det utan dig. Ni är ju ändå ett arbetsteam, inte du mot alla dom.
Stå på dig och lycka till!
längtar och väntar skrev 2009-11-25 22:23:12 följande: