bf-juni västerås
Jolins: Vi har ju bara 14 månader mellan barnen. Så det är ju med tätt.
Men som Hippy säger, det går inte att ha långa läggningsrutiner. Vi har med så att vi lägger bara Lina säger godnatt och sedan går vi ut. ibland leker hon en stund ibland somnar hon direkt. Aldrig några problem på kvällarna. Hon sover med hela nätter, ibland lite för länge. Vi får väcka henne på morgonen mellan 8-11 beroende på dagarna.
Nu har ju vi tur att sambon med är hemma eftersom han har tagit föräldraledigt tills han börjar plugga i höst men då blir jag ju ensam med båda.
Jag hoppas det kommer gå bra för oss då. Men det blir ju stora barnet som får mest uppmärksamhet. Lina har ju precis börjat gå men även när hon kröp har hon varit väldigt självstädig och lekt själv.
jag har gett mig tusan på att första året kommer vara ett helvete men sedan kan det ju bara bli lättare kan man ju tänka