Josephine78 skrev 2010-03-14 10:41:44 följande:
Japp, dagis + sjukdomar är ju som sagt ngt som man får räkna med när dom precis börjat *suck*Tur man inte jobbar så himla ofta, imorgon får jag vara hemma men tisdag jobbar jag kväll, börjar 15 så sambon får gå tidigare från jobbet så löser sig det Sen är jag ledig ons, tors och fredag Jag var inne och kikade på din blogg, spännande att följa dig nu såhär på slutet, blir sugen på att få en trea jag hehe..
hehe jaaa vilket äventyr jag har inte sant?
man bara väntar och väntar
Skönt att slippa jobba så mkt hehe..
coolchick skrev 2010-03-14 10:40:35 följande:Hej! Josephine: Usch stackars lilla Linnea Alla de här dagissjukorna i böjan är så himla jobbiga! Hoppas hon inte blir sämre under dagen i alla fall, eftersom J inte är hemma. Lite läskigt att vara ensam hemma tycker jag när de är jättesjuka...Browniieee: Tänk om du går över tiden med Sulcii också Ska håll atummarna att dte inte blir så. Mest för att jag själv är lite sugen på att titta på en så liiiten bebis igen hehe Kul att prata med dig från balkongen häromdagen! Hoppas vi snart kan ses inomhus Här hemma råder det brutala oenigheter ang semestern i sommar. Sambon är mer sugen på Gotland än Turkiet. Jag hade nog kunnat ge mig på den punkten, om det inte var för att hans föräldrar typ har bjudit med sig själva till Gotland den veckan också. Inte alls kollat läget om det är ok med oss, utan de vill bara hänga på, helt utan vidare.Så protesten från min sida är mer en principsak. Ogillar verkligen när folk gör så!!
haha nej den får bara inte komma senare..
Ja det var riktigt trevligt, ett snabbt intryck fick man hehe... Kan du komma över imorgon?
Åhh jobbigt me svärföräldrar som bara bjuder in sig själva på det sättet... Säg ifrån vetja, eller prata med din sambo så kanske han kan säga det till de... Ni vill ju gå på semester på tu man hand liksom... Just the family, your family!