Januaribebis 2012
Jag är också konstant mätt...skitjobbigt då jag måste tvinga i mig mat för att få i mig nåt men är proppmätt :(
Jag är också konstant mätt...skitjobbigt då jag måste tvinga i mig mat för att få i mig nåt men är proppmätt :(
vi har ingen föräldragrupp här vilket jag tycker e synd eftersom jag hade velat gå...är relativt ny här och känner typ ingen och de få jag känner är inte riktigt på samma nivå som vi då jag lärt känna dem i skolan...de satsar på karriär ist och har ont om tid att ses osv...så jag vill gå i föräldragrupp!
Enligt min BM är det ingen fara att ligga på mage alls...du kan ligga på mage hela graviditeten om du vill men oftast är det inte så skönt men det är inte farligt!
jag slutade snusa mitt förra plus (slutade i MA) men eftersom vi satte igång verkstaden direkt efter så började jag ju givetvis inte igen (slutade även med onico denna gång) Det slog mig precis att jag kommer få vara nykter andra nyår i rad....GUD så skönt
min skrutt galopperar på sidan av mage ibalnd, precis under revbenen typ...känns ungefär som en galopp eller nåt...antar att det sparkas med båda fötter då :)
Jag älskar att vara gravid, jag älskar uppmärksamheten och önskar att fler taffsade på magen! Jag älskar när folk kommenterar för det betyder ju att det syns....jag är jättestolt över min mage och de extra kilon som följer med! Förstår inte varför det är så jobbigt för vissa :/