Januaribebis 2012
Tack! Lycka till pebbles82 :)
Tack! Lycka till pebbles82 :)
Jag behöver råd och tips om BABYSKYDD. Ni som har barn sen innan (eller känner nån som har barn) vad har/hade ni/de för babyskydd? Tycker det är så svårt att välja! Det är stor skillnad i pris men hur skiljer de sig från varandra? Vilket är bäst?
Det låter ju bra att ni är nöjda
Det jag är orolig för är att det är för litet, men då är det säkert inga problem. Som sagt, man byter väl stol runt 6 månader. På tal om det säljer Babyland även en barnbilstol, Besafe, från 6 mån - ca 4 år på rea. 2500 istället för 3800. Det verkar som de säljer ut den för det kommit en nyare variant på den modellen, som kostar nästan 5000! Sambon tycker att vi ska köpa den större stolen också, men jag tycker det känns väldigt tidigt. Den kommer vi ju inte kunna använda förrän om 1 år! Men jag är rädd att han ska ha rätt. Att vi står där i vår, med sämre ekonomi och utan ett bra erbjudanden på barnbilstolar. Usch! Svårt beslut
Får han välja kommer vi hem med både brio babyskydd och besafe stolen ikväll
haha.
Men har barnen växt ur brion på bredden för tidigt? Innan de kan byta till större stol?
Min kondis är också mycket sämre :/ Jag känner också sparkar långt ner vid eller under troskanten och jag är snart i vecka 20. Sa det till BM igår men hon sa att det var normalt. Köpte föresten en brio primo babyskydd igår på babyland. Nedsatt till 1300 med bas så vi slog till :) kikade även lite på vagn och jag vill nog ha emmaljunga nitro city i färgen jeans black. Ska bara komma överens med sambon om färgvalet. Vagnmodellen har vi nog redan bestämt oss för :)