Januaribebis 2012
Snutti, Hm då kanske jag ska ta upp det med bm. Ska dit om två veckor.
Snutti, Hm då kanske jag ska ta upp det med bm. Ska dit om två veckor.
Jag vågar nog inte skriva vår historia här. Men jag kan säga så mycket som att vi inte haft några problem och det är jag väldigt glad över.
Åh, får jag gnälla av mig lite? Blev så less idag när jobbarkompisar fortfarande säger saker i stil med: hur stor ska du bli??? och är du säker på att det bara är en??? Grejen är den att jag inte alls gått upp mycket i vikt, men det jag har gått upp har bara satt sig på magen + att jag inte är så lång. Sen att jag har ont av foglossning gör ju inte humöret bättre.
Men nu har jag bara 3 arbetspass kvar. Ska bli så otroligt skönt att få vara hemma sen!
Uj vad ni skriver tjejer!
Hade en liten depp-dag,men nu är det en ny dag och solen skiner. Lämnade storasyster på dagis och nu sitter jag i soffan och har ont. Det är straffet man får för att man går en bit. Men nä, nu ska jag inte klaga mer. Nu njuter jag av lugnet och så ska jag inte göra nåt (i stort sett) så jag orkar jobba ikväll.
Bara 3 arbetspass kvar!
Hej tjejer! Idag står bakning och jobb på schemat. 2 arbetspass kvar och jag gör det sista kvällspasset ikväll. Så skönt!